Najnowsze posty na blogu

Kamienie przypisane znakom zodiaku – które z nich znajdziemy u jubilera?
Kamienie przypisane znakom zodiaku – które z nich znajdziemy u jubilera?
Wiele artykułów opisuje w internecie kamienie, które przypisane są konkretnym znakom w astrologii...
 30/10/2019  (42)    (0)
Dziecięce fantazje
Dziecięce fantazje
Wrzesień kojarzy nam się głównie z powrotem do szkoły. Dziś, już dorosłe, wciąż wspominamy towarzy...
 23/09/2019  (43)    (0)
Złota jesień
Złota jesień
Złote dodatki uzupełniające jesienne stylizacje to jeden z lepszych wyborów tego sezonu. Modne są ...
 16/09/2019  (38)    (0)
Słowo na jesień
Słowo na jesień
Późne lato i wrzesień to dość trudny do zdefiniowania czas, kiedy to nasza skóra wciąż jesz...
 16/09/2019  (43)    (0)
Nowości - wrzesień 2019
Nowości - wrzesień 2019
Wakacje już za Nami, a my w ramach otuchy;) mamy dla Was masę nowości. Biżuteria z kolorowymi kami...
 02/09/2019  (38)    (0)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

Biżuteria do pracy

Biżuteria do pracy

 (0)

  Styl

Praca to miejsce, gdzie spędzamy większą część dnia i gdzie najbardziej zależy nam na pokazaniu się od tej lepszej strony, profesjonalnej i przez to godnej zaufania. Niezależnie od tego, czy dzień spędzamy np. w biurze, na sali wykładowej, w sklepie czy gdzieś w terenie – nie możemy sprawiać wrażenia osoby nie na miejscu, przesadnie wystrojonej, która bardziej skupia się na sobie i brzdęku własnych bransoletek niż na rozmówcy. Co wybierać a czego unikać w biżuterii, jakie są zasady pracowniczego savoir-vivre? Przeczytajcie a dowiecie się tego, by nie popełnić wizerunkowego faux pas…

Przede wszystkim, pomijając sytuacje, gdy pracujemy na jakiś kreatywnym wizerunkowo, artystycznym stanowisku, wszystkie dress cody mówią o zasadzie minimalizmu. Oczywista skromność nie dotyczy tylko ilości biżuterii (wybieramy jeden element ) ale również jej formy. I tak jak w ciągu dnia pracy nosimy niewielkie, gładkie elementy, to dla odmiany na spotkania wieczorne możemy już sobie pozwolić na biżuterię z kamieniami szlachetnymi. Dyskrecja delikatnej biżuterii nie odwraca uwagi naszych rozmówców od treści spotkania i o to właśnie powinno chodzić. Dobry smak, elegancja i klasa mogą w tym przypadku okazać się bardzo ważnym narzędziem biznesowym, stąd tak wiele firm decyduje się właśnie na określony dress cod wizerunkowy.

Zanim szczegółowiej opiszę co i w jakiej formie spełniać będzie wymogi biżuterii do noszenia w pracy, przyjąć należy jedną bardzo ważną zasadę – dodatki te nie mogą w żaden sposób przywodzić na myśl erotycznych skojarzeń a co za tym idzie, podkreślać w pewien określony sposób naszych wdzięków. Druga ważna zasada – to, czym dopełniamy nasz wizerunek nie może nam przeszkadzać, krępować ruchów, stukać, haczyć się, obijać lub szeleścić. Irytuje to nie tylko nas, ale również naszych współpracowników oraz klientów.

W kwestii estetycznej

Podstawowe zasady savoir-vivre mówią o tym, by zakładać pojedynczo: kolczyki, pierścionki, naszyjniki lub bransoletki wyłącznie w kolorze białego metalu tj. srebro, białe złoto, platyna. Unikajmy kilku elementów naraz, tzn jeśli zakładamy wisiorek na łańcuszku, zapomnijmy już o kolczykach czy pierścionku. Dopuszcza się ewentualnie noszenie naszyjnika z bransoletką stanowiące komplet, czyli wykonane z tego samego metalu oraz z tym samym motywem. Dobrym rozwiązaniem dopełniającym nasz wygląd może w tym przypadku okazać się tradycyjny naszyjnik srebrny celebrytka lub niewielkie kolczyki srebrne na sztyft w formie kulki lub też klasyczne kolczyki na zapięcie angielskie. Bransoletki srebrne celebrytki z motywem kółka lub nieskończoności stanowić mogą pewien subtelny akcent u kobiet, którym nie będą one przeszkadzały w pracy, haczyły się czy też pobrzękiwały. Niekiedy, by uniknąć przekręcania się elementu ozdobnego lepiej sprawdzą się klasyczne bransoletki srebrne łańcuszkowe.

Osobna kwestia dotyczy kolczyków. Absolutnie odradza się długie, dyndające przy każdym ruchu kolczyki ozdobne lub koła, które dodatkowo możemy niechcący urwać nieopatrznym ruchem (np. przy zdejmowaniu odzieży wierzchniej na spotkaniu) lub zwyczajnie zgubić. Naciągnięte ucho i skrzywiona mina wzbudzić mogą co najwyżej litość lub ironiczny uśmiech towarzyszących nam osób. Poza tym kolczyki takie mogą przeszkadzać w trakcie rozmowy telefonicznej, kiedy to nie pozwolą nam zapomnieć o niewygodzie lub co gorsza irytująco stukać będą o słuchawkę. Dlatego też najlepiej sprawdzą się tu drobne wkręty zapinane na sztyft, np. płaskie kolczyki srebrne celebrytki lub wspomniane wcześniej kulki.

Gdy jednak chcemy podkreślić smukłą szyję a bluzka nasza posiada nieznaczny dekolt, jak najbardziej odpowiedni będzie tutaj naszyjnik w formie łańcuszka z niewielkim wisiorkiem luz zawieszką. Naszyjnik nie może być ani za długi ani za krótki i wypadać powinien tuż pod zagłębieniem szyi, gdzie łączą się nasze kości krucze. Prosto i elegancko. Podobnie okolice dekoltu zdobić może niewielka, prosta broszka wpięta nad piersią lub spinająca apaszkę.

Dlaczego tyle zachodu i ograniczeń zapytacie? Warto wtedy zastanowić się nad tym jak odbierają nas klienci czy współpracownicy. W ich oczach lepiej uchodzić za osobę poważną i profesjonalną, która własne, prywatne preferencje chowa do kieszeni, by do wspólnych spraw i interesów podejść obiektywnie i ocenić je z dystansu. I to właśnie powinniśmy przekazywać naszym wyglądem w pracy.

 (0)