Najnowsze posty na blogu

Kamienie przypisane znakom zodiaku – które z nich znajdziemy u jubilera?
Kamienie przypisane znakom zodiaku – które z nich znajdziemy u jubilera?
Wiele artykułów opisuje w internecie kamienie, które przypisane są konkretnym znakom w astrologii...
 30/10/2019  (611)    (0)
Dziecięce fantazje
Dziecięce fantazje
Wrzesień kojarzy nam się głównie z powrotem do szkoły. Dziś, już dorosłe, wciąż wspominamy towarzy...
 23/09/2019  (613)    (0)
Złota jesień
Złota jesień
Złote dodatki uzupełniające jesienne stylizacje to jeden z lepszych wyborów tego sezonu. Modne są ...
 16/09/2019  (609)    (0)
Słowo na jesień
Słowo na jesień
Późne lato i wrzesień to dość trudny do zdefiniowania czas, kiedy to nasza skóra wciąż jesz...
 16/09/2019  (594)    (0)
Nowości - wrzesień 2019
Nowości - wrzesień 2019
Wakacje już za Nami, a my w ramach otuchy;) mamy dla Was masę nowości. Biżuteria z kolorowymi kami...
 02/09/2019  (595)    (0)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

Kamienie przypisane znakom zodiaku – które z nich znajdziemy u jubilera?

Kamienie przypisane znakom zodiaku – które z nich znajdziemy u jubilera?

 (0)

  Pomysły na prezent

Wiele artykułów opisuje w internecie kamienie, które przypisane są konkretnym znakom w astrologii. Kamieni tych jest niemało – zarówno półszlachetnych jak i szlachetnych. Niestety, pragnąc sprezentować komuś symbolicznie znaczący drobiazg w postaci biżuterii z danym kamieniem – dużo trudniej jest nam na takowy trafić w sklepach jubilerskich. Podarowanie zaś kilku luźnych kamyków do pudełka z pamiątkami mija się z celem. Jeśli bowiem wierzymy w aurę kamieni, to również w to, że ich oddziaływanie na nas ma moc sprawczą, kiedy nosimy je przy sobie… :)

RAK

Rak to wodny znak zodiaku, któremu przypisuje się całkiem sporo minerałów oraz astrologicznego patrona – Księżyc, czyli naturalnego satelitę ziemi. Najbardziej popularne kamienie szlachetne związane z tym znakiem to szmaragd i opal. Szmaragd jest jednym z najpiękniejszych, klasycznych kamieni w barwach zieleni, który przynosi uczuciowym osobom spod tego znaku spokój, ukojenie nerwów oraz stabilizację uczuć. Opal, zwany też amuletem szczęścia, otwiera Raki na inne istoty i pogłębia zdolność empatii. Pomaga on introwertycznym często Rakom we współodczuwaniu.

szmaragd

Dość często, szczególnie w ciepłych miesiącach roku, spotkać możemy w salonach jubilerskich także kolekcje sezonowe z kamieniami półszlachetnymi, takimi jak koral, awenturyn, perła, kamień księżycowy oraz jadeit. Znacznie tańsze i występujące w szerszej gamie kolorystycznej, kojarzone są one głównie z większą, letnią biżuterią.

opal

Koral daje Rakowi poczucie bezpieczeństwa. Lubiące stabilność i reagujące strachem na zmiany, osoby spod znaku Raka zdają się potrzebować go bardziej niż inni. Koral pomaga Rakom dostosować się do nowej sytuacji. Ponadto ma też wpływ na założenie rodziny, gdyż wg wierzeń – zwiększa płodność kobiet.

Awenturyn to rzadki minerał z grupy kwarcu, który pozwala czerpać siłę z natury, zaś perły, równie silnie związane z tym znakiem żywiołu wody, mimo iż potocznie kojarzone są ze łzami – w przypadku Raka są talizmanem o leczniczej mocy.

perły

Kamień księżycowy jest minerałem o jasnej, połyskującej na niebiesko powierzchni, niemal przezroczysty, którego przezierność może mieć bardziej lub mniej mleczne zabarwienie. Kamieniem tym ozdabia się biżuterię o większych i bardziej stylizowanych formach, ponieważ najlepiej prezentuje się on w wersji dużego, pojedynczego elementu ozdobnego. Rozdrobnienie tego minerału na wiele drobnych elementów zupełni zatraci urok tego kamienia półszlachetnego i sprawi, że będzie on niemal niewidoczny. W symbolice astrologicznej pomaga on Rakowi w odczytywaniu znaczeń sennych oraz wyostrza jego intuicję i harmonizuje bogactwo uczuć.

Jadeit jako kamień popularny oraz minerał przypisany temu znakowi zodiaku jest spotykany dosyć często i występuje w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Najczęściej wytwarza się z niego bransoletki z koralików o fasetowanych kształtach. Występuje również w naszyjnikach, pierścionkach oraz kolczykach w formie koralików o bardzo zróżnicowanej wielkości. Z uwagi na wyrazistą kolorystykę jadeit przyciąga wzrok osób w każdym wieku. Jako kamień opiekuńczy Raków, ma on za zadanie otworzyć emocjonalne i zbyt często analizujące własne emocje osoby spod tego znaku na innych. Jadeit ma za zadanie równoważyć i pomagać w odbieraniu uroków świata zewnętrznego.

perły

Skorpion

Osoby spod znaku Skorpiona to ludzie, których kamienie magiczne są spotykane w biżuterii dosyć często. Urodzeni pod tym znakiem to ludzie pełni namiętności lecz i głęboko skrywanych emocji. Ich znak kojarzony jest z władzą, namiętnością, erotyzmem oraz dominacją i mściwością. Wybuchowa mieszanka, która jest wpisana w znak Skorpiona wymaga równowagi oraz niekiedy złagodzenia skrajnych uczuć. Dlatego magiczne oddziaływanie kamieni ma taką właśnie rolę...

Rubin jako kamień szlachetny jest wiodącym minerałem magicznym dla osób spod znaku Skorpiona i pomaga im pogłębiać powierzchowne, wynikające z seksualności wrażenia na uczucia znacznie głębsze. Zbliżony do rubinu kolorystycznie kamień typu granat ma natomiast działanie wręcz odwrotnie – pozwala Skorpionom skupić się właśnie na doznaniach erotycznych i wspiera ich odwagę oraz siłę. Z grupy minerałów szlachetnych występuje również wspomniany uprzednio u Raka opal, jednakże w nieco innej roli – ma on wzmocnić Skorpiona i pomóc w wyzbyciu się lęku przed światem.

Ametyst jako kamień o wyjątkowo pięknych odcieniach fioletu jest bardzo popularnym minerałem szlachetnym, będącym odmianą kwarcu. Znamy go dobrze z biżuterii, zarówno w formie małych połyskujących kryształków jak też większych elementów zdobiących pojedynczym kamieniem ze szlifem. Astrologicznie minerał ten ma pomóc Skorpionom zaufać oraz uwierzyć w szczere intencje ukochanej osoby, jak również rozwijać bezinteresowność i własną intuicję.

Półszlachetne minerały, które oddziałują astrologicznie na osoby spod tego znaku to bardzo popularny i niedrogi hematyt, który kojarzy się z formami biżuterii raczej cięższymi i bogatszymi wzorniczo. Hematyt niesie ze sobą spokój i pomaga regenerować siły, więc będzie on idealnym prezentem dla jakiegoś nerwusa ;-). Poza tym pomaga właścicielowi wyciągać wnioski na przyszłość z popełnionych niegdyś błędów.

Również półszlachetny i popularny w biżuterii srebrnej malachit pomoże Skorpionowi uwolnić się od uzależnień i otworzy go na świat.

Podsumowując magiczne znaczenie kamieni przypisanych skorpionowi maja one w dużej mierze związek z ich życiem uczuciowym oraz rozszerzeniem swej wrażliwości na innych.

RYBY

Jest to najbardziej chyba „wodny” ze wszystkich znaków wodnych. Osoby urodzone pod tą gwiazdą są spokojne, zrównoważone i raczej bezkonfliktowe. Ich łagodny charakter nie świadczy bynajmniej o słabości ich charakteru lecz o zamknięciu w sobie oraz życiu w sferze marzeń. Proza życia i tematy przyziemne raczej rzadko wyprowadzają ich z równowagi.

Szafir jest czołowym kamieniem szlachetnym Ryb, związanym z astrologiczną magią minerałów. Dosyć romantyczne z natury i często bujające w obłokach Ryby powinny nosić go w biżuterii w wersji jaśniejszej, błękitnej, która pomoże im w oddzieleniu iluzji i błędnych, romantycznych przekonań od właściwych wartości. Szafir pomaga Rybom wyznaczać cele i zawierzyć własnej intuicji w podejmowaniu decyzji o ich realizacji, zaś akwamaryn otwiera je na prawdę i miłość do partnera. Stąd też kamień ten jako symbol idealnie pasuje do pierścionków zaręczynowych. Ametyst ma działanie podobne jak w przypadku Skorpiona i buduje zaufanie.

Rzadko występujący półszlachetny minerał o nazwie kunzyt ukierunkować ma działania tych wodnych marzycieli w trakcie realizacji zamierzeń.

Kamień księżycowy, jadeit, opal i koral są niejako minerałami, których wpływ na Ryby powiela symbolikę działania jak u poprzednich znaków zodiaku związanych z żywiołem wody. Wszystkie te kamienie jubilerskie są bardziej lub mniej dostępne w sklepach z biżuterią przez cały rok. Ciężej jest co prawda znaleźć nowoczesną i ciekawą biżuterię z kamieniem księżycowym, jednak latem, w miejscowościach nadmorskich lub sklepach z biżuterią indyjską – jest ona jak najbardziej obecna.

c.d.n. ;-)

 (0)