Zwiń filtry

z szafirem

Należy do najcenniejszych materiałów jubilerskich, używa się go do wytwarzania eleganckiej biżuterii. Szafir to propozycja dla tych, którzy szukają czegoś bardziej oryginalnego niż popularny brylant, a jednocześnie chcą zachować skromność i umiar. Zobacz, jakie pierścionki z szafirem mamy dla Ciebie w sklepie Jubiler Eliza!

Kategorie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szafir - kamień szlachetny o wyjątkowym niebieskim kolorze

Naturalny szafir jest rzadko występującym kamieniem szlachetnym, wydobywanym m.in. na Sri Lance, zwanej królestwem szafirów. Jest bardzo twardy, a zarazem kruchy. Ma charakterystyczną niebieską barwę, która dobrze komponuje się z brylantami i różnymi odcieniami złota. Oprócz naturalnych szafirów w jubilerstwie wykorzystuje się także szafiry syntetyczne, produkowane w laboratoriach.

Złote pierścionki z szafirem - podkreślone naturalne piękno kamienia

W sztuce jubilerskiej szafir najczęściej łączy się ze złotem w naturalnym kolorze. Taka kompozycja pomaga wydobyć całe piękno tego kamienia szlachetnego i podkreślić jego intensywną barwę. Pierścionki z szafirem wykonane ze złota znajdziesz również w naszym sklepie. Większość z nich ma klasyczną formę - to skromne ozdoby, nieodwracające uwagi od najbardziej charakterystycznego elementu: intensywnie niebieskiego szafiru. Jeśli wolisz oryginalną biżuterię, w sklepie Jubiler Eliza znajdziesz także pierścionki z szafirem o fantazyjnych wzorach.

Pierścionki z szafirem i cyrkoniami lub brylantami - udane połączenie

Niebieski szafir lubi towarzystwo, które nie przyćmiewa jego urody. Z tego powodu dobrze czuje się w towarzystwie przezroczystych brylantów i cyrkonii. Właśnie w takich połączeniach znajdziesz go w wybranych modelach pierścionków w naszym sklepie. Szafir odgrywa w tych projektach główną rolę - jest centralnie umieszczonym kamieniem, otoczonym przez mniejsze brylanty lub cyrkonie.

Nie tylko pierścionki z szafirem. Z jaką inną biżuterią dobrze łączą się takie ozdoby?

Pierścionki z szafirem to tylko część z tego, co mamy do zaoferowania miłośniczkom tego niezwykłego kamienia szlachetnego. Wybierając dla siebie pierścionek, możesz uzupełnić swoje zakupy o niewielką zawieszkę czy kolczyki z szafirem. Odpowiednio łącząc ze sobą wzory, możesz skomponować zestaw, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje.

Pierścionki z szafirem - stać Cię na luksus

Elegancki pierścionek zaręczynowy z szafirem nosi m.in. brytyjska księżna Kate, ale nie oznacza to, że taka biżuteria jest dostępna tylko dla najbogatszych. W sklepie Jubiler Eliza znajdziesz również pierścionki z szafirami o niewielkiej masie i wielkości, w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu możesz podarować sobie lub bliskiej osobie ozdobę z kamieniem szlachetnym, który kojarzy się z elegancją i luksusem.