Jak dbać o biżuterię?

Biżuteria jest idealnym dopełnieniem każdej stylizacji. Dzięki niej można się poczuć wyjątkowo. Należy jednak pamiętać , że o biżuterię trzeba dbać by móc jak najdłużej cieszyć się jej pięknym wyglądem. Dzięki naszym wskazówką dowiesz się czego unikać i jak dbać o biżuterię.

1. Przechowuj starannie

Wbrew pozorom źle przechowywana biżuteria może się niszczyć. Najlepiej przechowywać ją w szczelnych opakowaniach z dala od światła wyłożonych miękkim materiałem. Światło i dostęp powietrza do biżuterii może sprawić , że nasze błyskotki znacznie szybciej zaczną się utleniać.

Każdą sztukę biżuterii przechowuj oddzielnie uchroni to splątaniu, zarysowaniu czy odkształceniu biżuterii.

2. Codzienne użytkowanie

Najważniejsza zasada : ściągaj biżuterię w domu!

Powinniśmy zawsze do czynności codziennych, prac domowych i przed snem ściągać biżuterię aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Nie dbając o to możesz swoją biżuterię narazić na zarysowania, zerwania czy też zabrudzenia. Biżuteria nie lubi wody, tej z kranu, basenu czy morskiej – zawarte w niej składniki mogą wpływać negatywnie na jej wygląd.

3. Unikaj chemii

Detergenty i środki chemiczne mogą przyczyniać się do uszkodzeń lub przebarwień biżuterii. W kamieniach powodują matowienia i przebarwienia.

Składniki perfum, balsamów mogą również wywołać niepożądane reakcje chemiczne ( matowienie, utrata połysku ) dlatego biżuterię zakładaj na siebie po zastosowaniu kosmetyków.

Na zmianę koloru biżuterii mogą wpływać również choroby ludzkie lub pot. Wydzielane toksyny z organizmu mogą powodować zmianę koloru metali.

4. Specyfikacja biżuterii/ warto wiedzieć

Z biżuterią z dmuchanego złota powinniśmy obchodzić się delikatnie, ponieważ jest ona szczególnie narażona na uszkodzenia.

Zdobienia takie jak złocenie, rodowanie, satynowanie czy piaskowanie może ulec starciu, wygładzeniu.

Kamienie takie jak kwarce, opale, szmaragdy, rubiny oraz agaty nie lubią kontaktu ze słońcem – działanie promieni słonecznych może zmienić ich charakterystyczny kolor.

Warto również regularnie czyścić naszą biżuterię. Najlepiej udać się do jubilera lub skorzystać ze specjalnie przeznaczonych preparatów ( płynów lub ścierek ) dostępnych w naszych Salonach.

Zapamiętaj ! :)

Odpowiednio przechowywana , użytkowana jak i czyszczona biżuteria pozwoli nam cieszyć się jej wspaniałym wyglądem na długie lata.