Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Jak dobrać biżuterię do wieczorowej kreacji

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Jak dobrać biżuterię do wieczorowej kreacji

Karnawał to idealny czas na zabawę , okres zimowych balów i spotkań towarzyskich. Mając zaplanowaną fryzurę, makijaż i ubiór, brakuje nam jedynie biżuterii, która dopełni „look”. Dobór elementów wieczorowej stylizacji nie zawsze jest prosty. Często zastanawiamy się jakie kolczyki będą pasowały do zabudowanej sukienki? Czy naszyjnik pasuje do zdobnego dekoltu w kreacji? W tym artykule otrzymają Państwo odpowiedzi na te pytania, jak i wiele innych. Podpowiemy jak dobrać biżuterię, aby wyglądać stylowo.

Podstawowe zasady

Ważną sprawą przy doborze biżuterii jest nasza sylwetka i rysy twarzy. Według zasad, osoby o szczupłej, filigranowej budowie i delikatnych rysach twarzy dobrze będą wyglądały w subtelnej biżuterii niewielkich rozmiarów, natomiast osoby o masywniejszej budowie i ostrych rysach twarzy,  mogą pozwolić sobie na biżuterię bardziej okazałą, przyciągającą wzrok. Oczywiście nie jest to sztywną regułą, bo wiele zależy od osobistych preferencji i własnego stylu.

Najważniejsza zasada jaką należy się kierować głosi, że „im mniej tym lepiej”. Jeżeli mamy bardzo ozdobną kreację, wymyślną fryzurę czy odważny makijaż to zrezygnujmy z obwieszania się koliami, nie zakładajmy długich i bardzo zdobnych kolczyków. Zamiast podkreślić swoja urodę sprawimy, że nasz wygląd będzie karykaturalny, a przecież nie o to nam chodzi.

Pamiętajmy, aby nie łączyć bardzo zdobnych elementów, np. zakładając bogatą w zdobienia kolię odpuśćmy już kolczyki w tym samym stylu, postawmy raczej na delikatną bransoletkę lub pierścionek do kompletu. Przy zdobnej, oprawianej w kamienie kolii często kolczyki to już element zbędny, więc możemy w tym wypadku nawet z nich zrezygnować. Poza tym należy pamiętać, że krótkich i okazałych kolii unikać powinny osoby o masywnej lub niedługiej szyi. Skraca to sylwetkę i „wciska” szyję w ramiona. Tymczasem kolczyki powinny być wyeksponowane w całości, co podkreślą upięte fryzury.

Złoto czy srebro

Dużym błędem jest dobranie nieodpowiedniego kruszcu, z którego wykonana jest biżuteria. Jeżeli nasza kreacja wieczorowa posiada wykończenia w kolorze srebra, złota biżuteria z pewnością okaże się błędnym wyborem. I tak samo będzie w odwrotnym przypadku. Złoto jest kruszcem o ciepłym kolorze, srebro zaś chłodnym. Zatem do kreacji o chłodnych barwach pasować będzie srebro, w kreacjach o ciepłych barwach idealnie sprawdzi się biżuteria złota. Jedynie czerń, biel, i granat dobrze komponują się z każdym kolorem kruszcu. Wtedy zdecydujmy się na kolor, który bardziej odpowiada naszym preferencjom i w którym czujemy się lepiej.

Biżuteria a faktura tkaniny

Im więcej ozdobnych detali w kreacji wieczorowej, tym prostsza forma biżuterii. Krój i materiał to kwestie, na które należy zwrócić dużą uwagę. Niektóre materiały są na tyle ozdobne, że nie potrzebują dodatkowej oprawy. Kroje zdobione koronką, cekinami, marszczeniami i najróżniejszymi aplikacjami przy dekolcie, niekorzystnie wyglądają z kolią i różnymi bogato zdobionymi naszyjnikami. Sam materiał i jego forma jest w tym przypadku ozdobą. Najlepszym sposobem będzie podkreślenie stylizacji, bogatymi kolczykami bądź bransoletką. Jeżeli nasza kreacja jest prosta, w jednym kolorze, wtedy możemy pokusić się na odrobinę szaleństwa. Zdobna kolia z kolorowymi kamieniami doda kreacji szyku, do tego warto dodać bransoletkę w podobnym stylu.

Przed ostatecznym wyborem biżuterii najlepiej sprawdzić kilka różnych opcji. Pozwoli nam to dokonać odpowiedniego wyboru. Jednak przede wszystkim pamiętajmy aby wybierać  biżuterię w której będziemy czuć się najlepiej.

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!