Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

ELIZA – KOLEKCJA CELEBRYTEK ZE ZŁOTA

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Kiedy pojawiły się około pięć lat temu zrobiły prawdziwą furorę – delikatne ale ubierające w całości nasz strój, piękne, gładkie blaszki. Co stało się z tym trendem - czy celebrytki w dalszym ciągu są modne?

Celebrytki są przykładem trendu, który pojawił się, szybko rozprzestrzenił jako hit i …. pozostał na dobre jako zupełnie osobna kategoria estetyczna w biżuterii. Dlaczego pozostał? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista – zapełnił lukę, której do tej pory nie wypełniły drobne zawieszki przestrzenne lub z cyrkoniami kompletowane z łańcuszkiem.

Skąd nazwa i czym charakteryzują się celebrytki?

Nazwa związana jest z popularnymi i lubianymi przez nas celebrytami, którzy masowo zaczęli nosić biżuterię w tym stylu na co dzień i w trakcie wystąpień. Naturalną drogą promocji – zaczął interesować się nią rynek – w tym stopniu, że zaistniała potrzeba nowej nazwy na owe drobne naszyjniki i bransoletki z zawieszkami. Stąd też nazwa - celebrytki.

Jak je rozróżniamy spośród innej biżuterii? Bardzo prosto – jako średniej i małej wielkości zawieszki w formie gładkich, płaskich blaszek o różnych kształtach, wypolerowanych na wysoki połysk i łączonych nierozerwalnie z cienkim, lekkim łańcuszkiem typu ankier. Blaszki te są dwuwymiarowe, bez zgrubień, najczęściej przekładane przez łańcuszek, mogą mieć formę ażurową lub gładką pełną. Wyglądają często jak formy „wycięte z blachy”. Choć najczęściej widzi się popularne, powtarzalne motywy typu kółko, serce czy koniczynka, to nie ma tutaj żadnego ograniczenia wzorów. Co rusz wprowadzane są nowe, oryginalne motywy, które okresowo świętują swoją popularność, ponieważ takie kwestie akurat podlegają modom. I tak np. spotkać można wzory nietypowe jak chmurka z piorunem, pajęczyna z pająkiem, czy ażurowy kaktus ;-) Mniej uniwersalne ale ciekawe i oryginalne, które pokazują, że jesteśmy zorientowane w trendach i nie traktujemy mody przesadnie poważnie.

Trendy w samych celebrytkach

Jak wspomnieliśmy powyżej, ugruntowana pozycja celebrytek w świecie biżuterii spowodowała, że i w tej estetyce znalazło się miejsce dla kilku jak dotychczas, sezonowych kierunków. Do klasyki zalicza się tutaj kółko, nieskończoność, serduszko, koniczynkę, krzyżyk i krążek w formie tzw. donata. Pozostałe wzory natomiast dosyć często się zmieniają.

Liczne grono swoich fanów celebrytki poszerzyły zaspokajając gusta tych bardziej skromnych jak i lubiących nieco więcej blasku osób. W wersji skromnej i delikatnej wystąpiły drobne, ażurowe wzory ze świata zwierząt stylizowane na origami. Szczególnie popularny stał się koliber ale wystąpiły też m. in.: flaming, słoń, buldog czy nawet renifer. Bardzo lekkie i pojedyncze motywy pojawiły się również w znacznie innych, nie ażurowych formach takich jak symbole nocy (wciąż niezwykle popularny księżyc i gwiazdka), baletnice, słońce, odcisk stóp, droga grecka w kształcie kolistym itp. Różnorodne motywy z czasem pojawiały się coraz śmielej i bardziej różnorodne tematycznie, niż uniwersalne kółka, serduszka czy kwadraty.

W zależności od wzoru kupić można je w różnych wielkościach, co wynikało również z coraz śmielszego łączenia ze sobą naszyjników. Pojawiły się m. in. misie, łezki, ażurowe diamenciki, łapacze snów oraz rzuty figur typu sześcian czy trójkąt. Każdy znalazł coś dla zaspokojenia swojego gustu. Dany wzór powtarzany jest na naszyjniku, bransoletce i na niewielkich kolczykach, rzadziej natomiast spotkać można w zestawach pierścionki.

Dla osób preferujących coś bardziej pokaźnego, upodobanie do celebrytek nie wyklucza rezygnacji z tej lekkiej i delikatnej biżuterii. Jak wspomnieliśmy, zaczęto łączyć łańcuszki z pojedynczymi zawieszkami, tworząc w ten sposób zestawy tematyczne. Ponadto pojawiły się również celebrytki z wieloma elementami ozdobnymi w formie dwóch, trzech lub więcej zawieszek. Wymienione uprzednio wzory zaczęto łączyć na jednym łańcuszku w wersji powtarzalnej lub w sposób, gdzie każda zawieszka różni się od poprzedniej.

Z czasem niektóre z łańcuszków celebrytek wieloelementowych skróciły się i powstały różne wersje tzw. chokerów. Dość ciasno przy szyi, pięknie mienią się na nich gładkie zawieszki odbijające światło w formie kółek, łezek, czy gwiazdek.

Obecnie chyba najpopularniejszą (a na pewno najnowszą) formą celebrytek są te w wersji złotej łączone z czarnymi kryształkami w formie fasetowanych oponek. Oryginalne, lekko w stylu boho lub w wersji „różańcowej” są niezwykłym dopełnieniem stylu każdej „it-girl”.

Patrząc na rodzaj estetyki, ilość wzorów i pewną uniwersalność, którą zapewniają nam celebrytki można mieć pewność, że w takiej czy innej formie zostaną z nami jeszcze na długo i nie musimy obawiać się, że jest to krótki, przejściowy trend. Tym bardziej, że kupując ją w wersji ze złota mamy za stosunkowo niewielkie pieniądze cały naszyjnik lub ciekawą bransoletkę z zawieszkami, które nas ubierają i z pewnością cenowo wyjdzie to taniej niż dopasowywane elementy :-)

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!