Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Pierścionek z brylantem idealny na zaręczyny

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Pierścionek z brylantem idealny na zaręczyny

 

Diament to nieoszlifowany kamień, który po odpowiedniej obróbce i poddaniu procesowi szlifowania, staje się olśniewającym brylantem. Każdy brylant powinien posiadać certyfikat sporządzony przez eksperta, który gwarantuje jego oryginalność. Wśród drogocennych kamieni,diament uznawany jest za najbardziej szlachetny, dlatego stanowi idealny prezent na wyjątkowe okazje takie jak np. zaręczyny.

Wybór pierścionka zaręczynowego to niełatwe zadanie, a szczególnie gdy chcesz by pozostał tajemnicą. Decyzja o jego wyborze spędza sen z powiek niejednemu zakochanemu mężczyźnie. Problemem okazać się może dobór odpowiedniego rozmiaru,jak i modelu. Zorientuj się jaki kolor biżuterii preferuje Twoja wybranka, klasyczne żółte złoto czy nowoczesne białe.

 

Aby ustalić rozmiar pierścionka proponujemy podjąć następujące rozwiązania.

 

- Przeprowadź wywiad środowiskowy. Porozmawiaj z rodziną i przyjaciółkami swojej wybranki. Dowiedz się jaki rozmiar pierścionka może nosić. Jeżeli nie uda Ci się poznać konkretnego rozmiaru przynajmniej ustalisz pewien zakres, co ułatwi Ci wybór odpowiedniego rozmiaru.

 

- Zdobądź pierścionek, który Twoja przyszła narzeczona nosi najczęściej i udaj się z nim do salonu jubilerskiego bądź miejsca gdzie świadczone są usługi złotnicze. Profesjonalista na miejscu ustali rozmiar pierścionka.

 

- Przy pomocy suwmiarki możesz zmierzyć wewnętrzną średnicę zdobytego pierścionka. Suwmiarka pomoże w ustaleniu bardzo szczegółowego pomiaru.

 

- W przypadku gdy Twoja wybranka nie nosi pierścionków, wtajemnicz zaufaną osobę, która dochowa tajemnicy;) i np. podczas wspólnych zakupów wpadnie na pomysł przymierzania pierścionków bo bardzo podoba jej się pewna kolekcja w jednym z salonów jubilerskich.

 

Najbezpieczniejszy jest klasyczny model pierścionka. Taki wybór jest ponadczasowy i zawsze dobry. Ale tak jak różne są modele pierścionków, tak różne są też gusta kobiet. Przy wyborze modelu zwróć uwagę jaką biżuterię nosi Twoja przyszła narzeczona.

 

- Jeżeli wybranka jest delikatnej i drobnej postury sugerujemy wybrać elegancki i dyskretny wzór. Idealnym wyborem będzie klasyczny pierścionek z centralnie umiejscowionym brylantem.

 

- Natomiast jeżeli wybranka preferuje bardziej okazałą biżuterię, dobrym wyborem będzie nietypowy i oryginalny kształt. Może to być model z jednym kamieniem i fantazyjna szyną lub model wielokamieniowy.

 

- Fasony z kolorowymi kamieniami to także trafny wybór. Kamień szlachetny taki jak rubin, szafir, granat, szmaragd, topaz czy ametyst w otoczeniu brylantów to opcja klasyczna i ponadczasowa.

 

Wybierając rozmiar pierścionka możesz się pomylić i jest to całkowicie naturalne. Kobiety często same nie wiedzą jaki noszą rozmiar. W takim przypadku możliwa jest korekta rozmiaru. Nie przejmuj się, jest to proces całkowicie bezpieczny. Natomiast przy wyborze modelu kieruj się stylem biżuterii jaką nosi Twoja wybranka, a z pewnością trafisz w jej gusta.

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!