Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Biżuteryjne ID - znaki zodiaku i literki

337 Comments
star_rateArticle rating 198476.2

Tatuaże, nadruki wg własnego pomysłu na odzieży i torebkach, grawery na biżuterii, samodzielne kompletowanie bransoletek, zawieszek, pierścionków. Obecnie bardzo dużo możliwości dają nam producenci z wielu dziedzin, abyśmy w dobie szybkiej mody i życia poczuli się niesztampowo. By dać nam złudzenie wyjątkowości w całej tej globalnej fabryce. A to dlatego, że nie lubimy być traktowani „stadnie”, zbiorowo i każdy z nas szuka własnej odrębności, której ciężko by szukać na sklepowych półkach jeszcze nie tak dawno. W poprzednich postach kilkakrotnie wspominaliśmy już o tym, jak ciekawe może być kolekcjonowanie biżuterii, tworzenie własnych, niepowtarzalnych zestawów. Również tym razem nawiążemy do biżuterii spersonalizowanej, ponieważ od pewnego czasu jest to wyraźnie ukierunkowany trend. Choć znaki zodiaku i literki w formie zawieszek (bo o nich właśnie będzie tutaj mowa) nie są niczym nowym, to warto odświeżyć sobie pamięć o tej charakterystycznej i zawsze modnej biżuterii.

Znaki zodiaku przeważnie otrzymujemy w prezencie z jakiejś ważniejszej okazji, np.: komunii świętej, osiemnastych urodzin, obrony dyplomu. Są to wydarzenia, które kończą lub rozpoczynają w naszym życiu jakiś etap i w pewien sposób chcemy to podkreślić. Kupując lub otrzymując właśnie taką klasyczną formę medalika ma się wrażenie, że wydarzenie upamiętniamy z należytą powagą. A to dlatego, że nie pójdzie on w kąt szuflady wraz ze zmianą trendów. Znak zodiaku przypisany jest nam konkretnie jako jeden spośród dwunastu. Mówi wiele nie tylko o naszym miesiącu urodzenia, ale również przypisuje nam symboliczne cechy związane astrologicznie z samym jego symbolem. Każdy, kto kiedykolwiek czytał horoskop wie, jakie wg gwiazd nastawienie do życia mają osoby spod znaku panny a jakie spod znaku np. wagi. Bez względu na to, czy wierzymy w astrologię czy nie, to zakładając zawieszkę ze znakiem zodiaku dajemy innym prawo domyślać się, że w jakiś sposób identyfikujemy się z symboliką naszego znaku. Zaś biżuteria z symbolami zodiaku mówi o wiele więcej o nas, niż tylko o naszym guście estetycznym. Jest więc ciekawą wersją biżuterii spersonalizowanej – nie dosłowna, znaczeniowa, dopiero potem – ładna. Z uwagi na jej ponadczasowość warto pomyśleć o wersji wykonanej w złocie. Posłuży nam dłużej w niezmienionej formie i pod tym też kątem wykonywana jest przez jubilerów. Rzadko spotkać można zawieszki ze znakami zodiaku w srebrze.

Zawieszki z literką są nieco bardziej dosłowną formą personalizacji w biżuterii, niż znaki zodiaku ale również jest to klasyka gatunku. Istnieje bogate wzornictwo zawieszek z motywem literki – niektóre w formie medalionów z grawerem lub też cyrkoniami osadzonymi w kształcie abecadła. Częściej spotkać jednak można zawieszki w kształcie konkretnych liter alfabetu w różnych wersjach czcionek - drukowanych lub „pisanych ręcznie”.

Zazwyczaj nasz wybór koncentruje się na pierwszej literce naszego imienia. Nieco rzadziej ale zdarza się, że kompletujemy całe imię, pseudonim itp. doczepiając z różnych to okazji kolejne literki. Zarówno proste, drukowane wersje jak i ozdobne esy floresy, będą oryginalną i przyciągającą wzrok ciekawskich alternatywą. Motyw literek jest również uniwersalny i wzorniczo świetnie pasuje do wszystkich innych motywów zdobniczych. Ma to znaczenie o tyle, że kiedy np. irytuje nas astrologia, możemy spersonalizować naszą biżuterię w całkiem inny, afilozoficzny sposób ;-)

W przypadku zawieszek z literką, występują one w wersji ze srebra i ze złota, ze szczególnym naciskiem na to ostatnie. Pojedyncza, niewielka zawieszka lepiej i okazalej prezentuje się w tym szlachetnym kruszcu. Ciekawie komponuje się też ona z bardzo obecnie popularnymi, złotymi celebrytkami – można zawiesić ją osobno lub dodać do naszyjnika wraz z innymi motywami.

Poszukiwanie indywidualizmu

W poszukiwaniu własnego stylu często sięgamy dziś po rzeczy nietypowe, czasem niepraktyczne, szczególnie w ubiorze. Takie, które w jakiś sposób odróżniają nas od tłumu. Bardziej nieśmiali wyrazić to mogą szczegółem - niewielkim dodatkiem jakim jest biżuteria, drobiazgiem, który daje nam świadomość indywidualności. Bo każdy z nas ma przecież jakąś historię do opowiedzenia… ;-)

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!