Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Biżuteria na Walentynki – prezent znaczący i pełen treści

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Biżuteria na Walentynki – prezent znaczący i pełen treści

 

Miłość. Piękne słowo, piękne znaczenie. Wyrażać ją i celebrować należy zawsze, jednakże w ten szczególny dzień, jakim są Walentynki, śmiało można wyrazić ją podarunkiem. Poza wrażeniami warto podarować coś trwałego. Coś, co ukochana osoba nosi na co dzień, co zdobi i przypomina. Klasyka gatunku-biżuteria.

Jako że wkrótce święto wszystkich zakochanych, warto pomyśleć o pięknym drobiazgu. W zależności od gustu obdarowywanej osoby, mamy dwie drogi wyboru - klasyka lub symbolika.

 

Klasyka jest elegancka, pewna i (co tu dużo mówić) – bezpieczna.

Przez klasykę rozumiemy proste, geometryczne formy, złote lub srebrne pierścionki z jednym kamieniem, drobne sztyfty do uszu w formie kulek lub kamienia jubilerskiego oprawionego w łapki. Pasuje do wszystkiego i nie narzuca stylu ubioru ale go uzupełnia.

Walentynki są poniekąd idealną okazją do zaręczyn i tutaj właśnie znajdzie podpowiedź każdy romantyk, który zamierza uklęknąć przed swą ukochaną. Odnośnie pierścionków z brylantami jednak, odpowiedzi szukać można w naszym poprzednim poście https://eliza.pl/blog/pomysly-na-prezent/pierscionek-z-brylantem-idealny-na-zareczyny.html Dowiecie się tam w jaki pierścionek warto zainwestować oraz jak sprytnie ściągnąć miarę z palca wybranki.

 

W przypadku, kiedy jednak klasyka jest zbyt mało osobista lub też oświadczyny nie wchodzą tymczasem w grę – warto zwrócić uwagę na wzory symboliczne w biżuterii.

 

Popularnymi i typowo walentynkowymi motywami są oczywiście serca. Drobne kolczyki w kształcie serduszek lub naszyjnik czy bransoletka z tym motywem zapakowane w eleganckie pudełko symbolizują to najgorętsze z uczuć. W końcu darujemy komuś symbolicznie własne serce, z nadzieją, że je przyjmie. Z uwagi na popularność tego motywu, dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, wykonanych zarówno w srebrze jak i w złocie – ażurowe, gładkie, z cyrkoniami, fasetowane, duże i małe, również w formie zawieszek-puzderek, gdzie włożyć można zdjęcie. Obecnie z uwagi na mnogość trendów w modzie i biżuterii dostać można prawie wszystko, także styl i forma wykonania serduszka nie świadczą o tym, że jest ono modne albo nie.

 

Kolejnym motywem jest „znak nieskończoności”, czyli popularna pozioma ósemka. To symbol wiecznej i nieskończonej miłości, wierności i lojalności, który mówi „razem na zawsze”. Podobnie jak serce znaki te wykonane są w różnych bardziej lub mniej zdobnych wersjach i pięknie prezentują się szczególnie na bransoletkach.

 

  

 

Równie ciekawą opcją może być też „koniczyna” jako symbol szczęścia i powodzenia a tego z pewnością życzymy komuś, kogo kochamy. Motyw ten jest stosunkowo uniwersalny a scentralizowany najczęściej kształt dobrze wygląda zarówno w formie kolczyków jak i zawieszki lub bransoletki.

 

 

Nieco rzadszym ale jednak równie ciekawym symbolem tematyki walentynkowej są motywy ptasie takie jak np. „gołąb”. Nie raz zapewne słyszeliście określenie „gruchać sobie jak gołąbki”? Bo gołąbki są właśnie symbolem miłości i zgody. W starożytności gołąb kojarzony był ponadto z kultem płodności. Sylwetka tego ptaka w locie, z rozłożonymi skrzydłami, wygląda niezwykle majestatycznie i stylowo, zaś biżuteria w takiej formie nadaje bardzo oryginalnego charakteru osobie, która ją nosi.

Na koniec wspomnieć można jeszcze o innych ptasich motywach takich jak „sowa”, powszechnie znana jako symbol mądrości i rozwagi oraz „skrzydła”, które są atrybutem aniołów i oznaczają ochronę, opiekę i bezpieczeństwo a w odniesieniu do mitów również – wolność, odwagę i oderwanie od rzeczy prozaicznych.

 

 

 

Bez względu na to jaką tematycznie biżuterię wybierzemy, należy pamiętać, żeby nie wybierać wersji z perłami, ponieważ wg wierzeń oznaczają one łzy. Niemniej odnosząc się do wyżej wymienionych sugestii z pewnością uda się Wam wybrać prezent, który zaspokoi gusta i oczekiwania obdarowywanej osoby i sprawi jej niezwykłą przyjemność.

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!