Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Rodzaje splotów łańcuszków

1 Comments
star_rateArticle rating 5

Wybór łańcuszka sprawia Ci problem? Pomożemy…!

Oto lista najbardziej popularnych splotów.

 

 

 

Pancerka

 

Pancerka to jeden z najpopularniejszych splotów. Najczęściej decydują się na jego wybór Panowie. Jednak może być on noszony także przez Panie, zależy to w dużej mierze od masy i budowy ciała. Charakteryzuje się płaskimi ogniwkami i oszlifowanymi brzegami. Dzięki temu pancerka to bardzo mocny i wytrzymały splot.

Ze względu na popularność, powstaje coraz więcej jej kombinacji. Może posiadać różne wzorki, być bardziej spłaszczona, oczka może mieć bardziej kwadratowe i to tylko nieliczne z istniejących możliwości. Pancerka bardzo dobrze prezentuje się solo, bez zawieszki.

 

 

Figaro

 

To kolejny typowo męski splot. Jest pochodną pancerki. Przeważnie składa się z dwóch lub trzech ogniw na przemian z jednym większym. Ogniwa tak jak w przypadku pancerki są oszlifowane po bokach. Istnieją także modyfikacje tego splotu, np. zamiast trzech ogniwek może występować blaszka pomiędzy dużymi ogniwkami.

Figaro bardzo dobrze prezentuje się solo.

 

 

Linka (żmijka)

 

To bardzo popularny splot, zna go każdy. Najbardziej uniwersalny, pasujący do prawie każdej zawieszki. Linka zbudowana jest z modułów, ułożonych bardzo blisko siebie. Ma się wrażenie, że wykonana jest w całości bez ogniw.

Splot ten najczęściej wybierają kobiety, jednak przeznaczony jest także dla mężczyzn. Bardzo ładnie układa się na szyi. Należy pamiętać, że łańcuszek o takim splocie można szybko uszkodzić, więc zalecana jest ostrożność (najczęściej się łamie). Żmijka może być okrągła, kwadratowa bądź ośmiokątna.

 

 

Singapur

 

Singapur przypomina skręconą pancerkę. Ogniwa nie są płaskie, ale każde jest lekko skręcone pod odpowiednim kątem, dlatego cały łańcuszek ulega skręceniu. Bardzo popularny wśród kobiet. Przez to, że pięknie się mieni idealnie prezentuje się jako samodzielna ozdoba bez zawieszek.

 

 

Ankier

 

Ankier to jeden z najbardziej klasycznych splotów. Charakteryzuje się tym, że jedno ogniwo znajdujące się na środku łączy dwa kolejne ogniwa. Swoim wyglądem przypomina łańcuch od kotwicy, stąd też jego nazwa. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

 

 

Królewski (bizantyjski)

 

Jest to jeden z najbardziej okazałych splotów, uwielbianych przez mężczyzn. Zbudowany został z ogniw połączonych ze sobą w szczególny sposób. Każde ogniwo przechodzi przez cztery kolejne, przez co zawsze jest masywny i bardzo widoczny. Idealnie sprawdzi się jako naszyjnik dla kobiety oraz grubszy splot łańcuszka dla mężczyzny. Czasem występuje w różnych kolorach, a ma to na celu podkreślenie struktury splotu.

 

 

Gucci

 

Gucci nazywany jest również splotem marynistycznym. Ogniwa są podwójne i zachodzą na siebie. Panie decydują się na łańcuszek z drobnych ogniw, natomiast Panowie preferują okazałe pełne ogniwa.

Łańcuszek o tym splocie zaleca się nosić bez zawieszek.

 

 

Kostka

 

Kostka to odmiana splotu ankier. Charakteryzuje się ściśle i regularnie połączonymi ze sobą kwadratami. Łańcuszek idealnie nadaje się do zawieszek. Przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.

 

 

Kulkowy

 

Splot kulkowy jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się połączonymi ze sobą małymi kuleczkami. Jego modyfikacje to ogniwka w kształcie walców, jajek czy prostokątów. Łańcuszki o tym splocie często łączy się z blaszkami z grawerem (nieśmiertelnikami). Idealny dla kobiet jak i dla mężczyzn.

 

 

Lisi ogon

 

Lisi ogon charakteryzuje się trzema lub większą ilością pasm przeplatanych ze sobą w formie warkocza. Są to grubsze łańcuszki o gęstym splocie, typowo kobiece. Występuje w wersji klasycznej lub diamentowanej. Można nosić je samodzielnie bądź z zawieszkami.

 

 

Mona Lisa (Nonna)

 

Mona Lisa inaczej nazywana Nonną to splot dedykowany kobietom. Uniwersalny, bardzo efektowny i błyszczący. Małe ogniwa przeplatają się z większymi naprzemiennie. Dodatkowo mniejsze ogniwa są ułożone w większych. Wyglądem przypomina nieco pancerkę.

 

 

Rollo

 

Rollo charakteryzuje się regularnymi okręgami połączonymi ze sobą. Ogniwa mogą być pełne, grubsze lub cieńsze. Przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!