Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Nazwy typowe dla poszczególnych długości naszyjników

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Zacznijmy od tego co to jest naszyjnik i jak rozumiemy to pojecie. Naszyjnik to ozdoba na szyję. Pod tym pojęciem kryje się zarówno łańcuszek złoty jak i srebrny z zawieszką, naszyjnik stanowiący jedną całość z elementami ozdobnymi, wysadzanymi kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami,  sznur pereł również zalicza się do tej kategorii biżuterii.

 

 

 

W zależności od długości, naszyjniki mają swoje specyficzne nazwy. Ułatwia nam to dopasowanie odpowiedniej biżuterii do okazji na jaką się ją zakłada i stylizacji w jakiej chcemy się zaprezentować. Należy jednak pamiętać, że przy wyborze biżuterii, nie tylko naszyjników, należy kierować się proporcjami ciała oraz urodą jego poszczególnych części. A mianowicie im większa sylwetka tym bardziej wyrazisty naszyjnik. I odwrotnie, filigranowa kobieta lepiej wyglądać będzie w delikatnych ozdobach. Resztą nie należy się przejmować, biżuteria ma sprawiać radość i „cieszyć oko”.

 

 

 

 

Nazwy typowe dla poszczególnych długości  naszyjników (nazwy te są używane w odniesieniu do naszyjników wszelkiego rodzaju)

 

 

 

1.    KOLIA ALBO OBROŻA

 

To najkrótszy naszyjnik, noszony tuż przy szyi, 30 – 35cm. Mimo niewielkiej długości to sprawdzony klasyk, idealny na większe wyjścia i imprezy. Rewelacyjnie komponuje się z szerokimi dekoltami i strojami odsłaniającymi ramiona. Dedykowana jest osobom szczupłym o długich szyjach, podkreśla zgrabny owal twarzy. Nie dedykuje jej kobietom o krótkich i szerokich szyjach, gdyż kolia dodatkowo ją skróci.

 

 

2.    CHOKIER

 

Krótki naszyjnik luźno oplatający szyję, 36 – 41cm. Jest to klasyczna i popularna długość. Podkreśla smukłą szyję i nie jest aż tak wyrazisty jak kolia, przez co ma mniej zobowiązujący charakter. Idealnie komponuje się z delikatnymi, półokrągłymi dekoltami. Często ozdabiany pojedynczą cyrkonia bądź kamieniem jubilerskim.

 

 

3.    PRINCESS

 

Jedna z najbardziej popularnych długości, 43 - 50cm. Elegancka i klasyczna długość idealna dla większości kobiet. Nie przykuwająca zbytniej uwagi ani do dekoltu, ani do szyi. Wyjątkowo ładnie wygląda przy sweterku z dekoltem w serek, bądź rozpiętej koszulowej bluzce. Bezpieczna długość, nadająca się praktycznie do każdej stylizacji.

 

 

4.    MATINEE

 

Naszyjnik eksponujący dekolt i przyciągający do niego wzrok, 50 – 65cm. Podkreśla biust, zatem najlepiej wygląda gdy dekolt jest bardzo głęboki albo całkowicie zabudowany. Ta długość naszyjnika staje się niewidoczna gdy  zestawimy ją z mocno wzorzystą stylizacją.

 

 

5.    OPERA

 

Naszyjnik opadający poniżej linii biustu, 75 – 90cm. Sama nazwa wskazuje już, że jest to długość elegancka i idealna na odpowiednie okazje. Tradycyjnie noszony jest do długiej wieczorowej sukni. Opleciony wokół szyi daje nam klasyczną princeskę, to rozwiązanie idealnie sprawdzi się przy zabudowanym dekolcie. Ta długość naszyjnika daje wiele możliwości, doceniają ją szczególnie kobiety o dużym biuście i okrągłej twarzy.

 

 

6.    SZNUR ALBO LARIAT

 

Najdłuższy z wszystkich wariantów, powyżej 120cm. Jest to sznur z wieloma możliwościami. Krótsze sznury nosi się do linii pępka, najdłuższe mogą być kilkakrotnie oplatane wokół szyi. Wielofunkcyjna długość świetna na wieczór, ale też i jako element swobodnej codziennej stylizacji. Ten typ naszyjnika każda kobieta powinna mięć w swojej szkatułce. Sznur daje nam najlepszą możliwość podkreślenia części figury na których najbardziej nam zależy.

 

 

 

Pamiętajmy, że długie naszyjniki wyszczuplają i wysmuklają górne partie ciała, zwracają natomiast uwagę na dolne partie figury. Dokonując zakupu zastanów się co najbardziej w twojej figurze Ci się podoba i na co chciałabyś zwrócić uwagę.

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!