Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Kamienie szlachetne Część II

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Tanzanit

 

Tanzanit to kamień o żywej niebieskiej barwie z fioletowymi refleksami. Jest równie cenny jak diament, choć zdecydowanie rzadziej można go spotkać. W skali Mohsa znajduje się między 6 a 7 miejscem. Ten kamień szlachetny został odkryty przez hinduskiego poszukiwacza Manuela de Souza w 1967r. w Tanzanii, w rejonie góry Kilimandżaro. Nazwa pochodzi od kraju, w którym go odkryto.

Jest niezwykle ceniony ze względu na swoją unikalna barwę, która w świetle dziennym jest niebieska, a w świetle sztucznym staje się niemalże fioletowa.

Tanzanity przynoszą pewnego rodzaju jasność umysłu i subtelność, osobie noszącej ten kamień. Pomagają zrozumieć uczucia i otwarcie się nimi dzielić. Mówi się, że leczy zaburzenia psychiczne i działa dobroczynnie na serce. Jednym zdaniem ułatwia znaleźnie życiowego balansu.

 

 

Ametyst

 

Ametyst przyjmuje barwę od fioletowej do lekko różowej. Nazwa tego kamienia pochodzi od greckiego słowa „amethystos”, co oznacza trzeźwy. W skali twardości Mohsa zajmuje 7 miejsce. Kamień jest przezroczysty, niekiedy przeświecający.

Uważa się, że ametyst pochłania negatywne energie, przynosi spokój dzięki któremu umysł może otwierać się na wyższe doznania. Kamień ten jest symbolem czystości duchowej i fizycznej. Potrafi złagodzić ból głowy, ale również uspokoić wzburzone emocje, czy zniwelować skutki działania stresów.

 

 

Granat

 

Granat może przyjmować różne barwy; ciemnoczerwoną lub czerwoną z lekkim odcieniem brązowym bądź fioletowym, brunatnawą aż do czarnej, różową, pomarańczową, zieloną, żółtą. W biżuterii najczęściej występuje w kolorze brązowo-zielonym. Nazwa kamienia pochodzi od łacińskiej nazwy owocu drzewa granatowego „granatum”. W skali Mohsa znajduje się pomiędzy 6,5 a 7,5.

Granat jest kamieniem dedykowanym osobom, którym szczególnie trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Energia granatu pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości.

 

Topaz

 

Topaz jest przepięknym kamieniem ozdobnym przybierającym różne zabarwienia od bezbarwnej po żółtą, niebieską, różową, lekko zieloną. Pochodzenie nazwy kamienia wiąże się prawdopodobnie z nazwą wyspy Topasos na Morzu Czerwonym. Według innej teorii słowo topaz wywodzi się ze słowa „tapas” oznaczającego ogień. W skali Mohsa zajmuję 8 miejsce.

Od starożytności topazy były kamieniami niezwykle cennymi i poszukiwanymi. Energia niebieskiej odmiany topazu ułatwia nawiązywanie kontaktów i poprawia asertywność, pomaga w realizacji celów, wyzwala chęć działania i realizacji marzeń. Uważa się również, że topaz opóźnia procesy starzenia i ułatwia zasypianie.

 

 

Cytryn

 

Cytryn to przeźroczysty kamień o barwie cytrynowożółtej bądź ciemnopomarańczowej. Nazwa kamienia pochodzi od starofrancuskiego słowa „citrin”. Zajmuje 7 miejsce w skali twardości Mohsa. Kamień ten jest bardzo rzadką, żółta odmiana kwarcu.

Cytryn uważany jest za kamień optymizmu, radości i dobrobytu. Sprzyja przedsiębiorcom i osobom prowadzącym własne biznesy. Jest odpowiedzialny za przyciąganie dobrych okazji i właściwych ludzi. Jest to przede wszystkim kamień dla ludzi z pasją, którzy nie lubią wykonywać szablonowych czynności. Ma siłę zwiększania optymizmu i entuzjazmu, pomaga cieszyć się życiem.


Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!