Kategorie bloga

Tagi

artykuł zaręczyny blog o biżuterii post arykuł artukuł proporcje biżuteria złoto blog post kolczyki artukuł biżuteria blog o biżuterii

Biżuteria ze złota – dlaczego warto ją kupować

0 Comments
star_rateArticle rating 0

Złoto to główny kruszec stosowany w sztuce jubilerskiej. W czystej postaci jest stosunkowo miękki i posiada złocistożółtą barwę. Chcąc zwiększyć jego twardość stosuje się stopy z innymi metalami, które posiadają znacznie większą wytrzymałość np. srebro, cynk, miedź, pallad i nikiel.

 

Im złoto ma wyższą próbę, tym jest bardziej miękkie i łatwiej się niszczy. Im niższa jest próba, tym wyrób jest twardszy i bardziej odporny na zniszczenia. Należy zaznaczyć również, że im większa zawartość czystego złota w wyrobie tym większa jest jego wartość. Więcej informacji o próbach złota znaleźć można w artykule znajdującym się pod linkiem: https://eliza.pl/blog/informacje-branzowe/proby-zlota-a-uzytkowanie-bizuterii.html

 

Biżuteria ze złota jest jedną z najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych. Wybieramy ją często jako prezent na wyjątkowe okazje. Każdy z nas w swojej szkatułce posiada chociaż jeden element biżuterii wykonany właśnie ze złota. To

cieszące oko ozdoby, ale także elementy dzięki którym dbamy o swoje finanse. Biżuteria wykonana ze złota może być traktowana jako zabezpieczenie na ciężkie czasy.

 

Poznaj powody dla, których warto inwestować w złoto!

 

 

INWESTYCJA NA PRZYSZŁOŚĆ

 

Kończą Wam się argumenty, którymi możecie przekonać swojego partnera, a nawet samych siebie do zakupu kolejnej złotej ozdoby? Pamiętajcie, że warto wtedy pomyśleć o niej, jako inwestycji na przyszłość. Wartość złota nie maleje, odnotowuje się stabilny wzrost cen. Sprzedaż złotej biżuterii nie stanowi problemu.  Jeżeli jest wzbogacona dodatkowo kamieniami szlachetnymi, bądź diamentami jej wartość rośnie. Inwestując w złote wyroby często kupujemy ozdoby o wysokiej wartości artystycznej. Nawet jeśli zakupiony wyrób znudzi nam się możemy go przetopić, bądź przekazać kolejnemu pokoleniu jako pamiątkę rodzinną. Żyjemy w dobie jednego z najdłuższych kryzysów ekonomicznych w historii, więc zabezpieczyć się warto.

 

 

ELEGANCJA I LUKSUS

 

Biżuteria wykonana ze złota kojarzy nam się z klasą i elegancją, a także z pewnego rodzaju luksusem. Zakup wyrobów złotych jest zdecydowanie droższy niż tych, wykonanych ze srebra, dlatego też jest bardziej doceniany za swoje cechy. Złoto charakteryzuje także uniwersalność, biżuteryjne ozdoby dodawane są jako element wieczorowych stylizacji chodź nie tylko, w codziennych outfitach również znajdują zastosowanie. Szczególnie modne w obecnym czasie są tzw. „celebrytki” złote, delikatne naszyjniki z jednym,  bądź kilkoma drobnymi elementami. Nazwa wywodzi się od gwiazd ekranu, które nosząc tego rodzaju biżuterię zapoczątkowały nowy trend.

 

 

RÓŻNORODNOŚĆ WE WZORNICTWIE I KOLORZE

 

Na rynku jubilerskim dostępny jest obecnie ogromny i różnorodny wybór wzornictwa. Producenci śledzą najnowsze trendy i pilnują, aby branża jubilerska nie pozostawała w tyle. Każdy nie zależnie od wymagań znajdzie biżuterię, która spełniać będzie indywidualne wymogi kupującego. Złota biżuteria kojarzy się wszystkim z klasycznym żółtym odcieniem kruszcu. Na rynku dostępnych jest jednak o wiele więcej kolorów złota, które uzyskiwane są dzięki mieszaniu go z innymi metalami. W poniżej tabelce przedstawiam dostępne na rynku kolory złota i metale dzięki którym można uzyskać określony kolor.

   

 

 

Barwy złota

 

białe

złoto z dodatkiem niklu lub palladu

różowe

złoto z cynkiem i palladem

czerwone

złoto z dodatkiem miedzi

ciemnofioletowe

złoto z dodatkiem aluminium

niebieskie

wynalazek ostatnich lat, złoto z dodatkiem żelaza oraz innych metali nieszlachetnych, pozostających tajemnicą producenta

 

Podsumowując należy zaznaczyć, że biżuteria wykonana ze złota nigdy nie wyjdzie z mody, pasuje do każdego rodzaju stylizacji. Dodatkowo biżuteria to piękne przedmioty, które sprawiają radość właścicielowi i cieszą oko. Jej posiadanie sprawia, że inwestujemy, powiększając swoje oszczędności.                                                                                                                                                                                                             

Comments
Leave a comment
Comment successfully added!
You must be logged to enter comment!
Some error occurred please contact us!
Enter your name!
Enter your E-mail!
Enter your comment!