Zwiń filtry

ze szmaragdem

Nie tylko diamenty są nazywane kamieniami miłości. Tego określenia używa się także w przypadku szmaragdów, intensywnie zielonych kamieni szlachetnych. To właśnie dlatego pierścionki ze szmaragdem, niemal równie często jak te z brylantami, są wybierane na pierścionki zaręczynowe. Zobacz, jak chłodny zielony połysk szmaragdu łączy się w naszych projektach z klasycznym złotem.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szmaragd - kamień szlachetny ceniony już od starożytności

W czasach egipskich faraonów szmaragd można było znaleźć na insygniach władzy: koronach i berłach. Ten kamień szlachetny wykorzystywano także w szkatułkach, rzeźbach, przedmiotach sztuki użytkowej. W starożytnym Rzymie był symbolem bogini Wenus. Jednym z najbardziej znanych przykładów użycia szmaragdu jest Korona Andów ze skarbca Inków, ważąca ponad 0,5 kilograma. Współcześnie szmaragd jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w jubilerstwie kamieni szlachetnych. Jest ceniony nie tylko za wygląd, ale także za wyjątkową twardość, która zapewnia mu wytrzymałość.

Dla jakiego typu urody odpowiednie będą pierścionki ze szmaragdem?

Szmaragd jest kamieniem o chłodnym odcieniu. Z tego powodu najlepiej prezentuje się u osób o chłodnym typie urody: lecie lub zimie. Pierścionki ze szmaragdem szczególnie polecamy paniom o jasnej cerze, włosach rudych, kruczoczarnych lub w kolorze jasnego, popielatego blondu.

Złote pierścionki ze szmaragdem

W sklepach jubilerskich spotyka się czasem połączenie srebra i szmaragdu, jednak to klasyczne złoto najlepiej nadaje się do tego, by podkreślać intensywną zieleń tego kamienia. Szmaragd dobrze komponuje się ze złotem w różnych odcieniach. Mogą mu towarzyszyć także inne kamienie szlachetne, ważne jest jednak, by nie miały one intensywnej barwy, kontrastującej z zielenią. Z tego powodu najlepiej sprawdzają się minerały przezroczyste, takie jak brylanty czy cyrkonie.

Pierścionki ze szmaragdem w sklepie Jubiler Eliza

Miłośniczki pierścionków ze szmaragdem, a także panowie, którzy chcą wybrać dla przyszłej żony taki pierścionek zaręczynowy, znajdą w naszym sklepie wzory, które są nowoczesną interpretacją klasyki. Złoto, szmaragd i cyrkonie to sprawdzone połączenie, które wykorzystujemy również w naszych projektach. Szmaragdy są na tyle charakterystyczne ze względu na swój kolor, że nie potrzebują dodatkowego podkreślenia w postaci fantazyjnych kształtów. Najpiękniejsze pierścionki ze szmaragdem to te najprostsze, pasujące do codziennych i eleganckich stylizacji. Właśnie takie modele znajdziesz w ofercie naszego sklepu - wybierz spośród nich ten, który podoba Ci się najbardziej.